125 polis, 25 itfaiye memuru alınıyor

125 polis, 25 itfaiye memuru alınıyor

105 erkek, 20 kadın polis memuru ile 25 itfaiye memuru için münhal yayınlandı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Polis Genel Müdürlüğü Polis ve itfaiye memuru münhal ilanı duyuruları

KKTC Polis Örgütü kadrosunda münhal bulunan 150 kişilik Polis/İtfaiye Memuru ( 105 Erkek Polis Memuru, 20 Bayan Polis Memuru, 25 İtfaiye Memuru) mevkii için aranan özellikleri taşıyan müracaatçılar kabul edilecektir.

Sınavların ayni tarihte yapılacağından müracaatçılar hangi (Polis/İtfaiye) münhale katılacaklarını başvuru formunda belirteceklerdir. Polis Memurluğu için yapılacak sınavlar sonucu oluşacak başarı sırasına göre; başarı listesine yeterli sayıda bayan müracaatçı girememesi durumunda münhal sayısı erkek müracaatçılarla, yeterli sayıda erkek müracaatçı girememesi durumunda ise münhal sayısı bayan müracaatçılarla tamamlanacaktır.

İtfaiye Memurluğu için yapılacak sınavlar sonucu oluşacak başarı sırasına göre; başarı listesine yeterli sayıda müracaatçı girememesi durumunda, İtfaiye Memurluğu için belirlenen ve boş kalan münhal kadro sayısı Polis Memurluğu (Erkek/Bayan) münhal kadrosuna aktarılarak Polis Memurluğu(Erkek-Bayan) sınavında başarı listesine giren müracaatçılar ile tamamlanacaktır.

 

Polis Memurluğu (Erkek-Bayan) için yapılacak sınavlar sonucu oluşacak başarı sırasına göre; başarı listesine yeterli sayıda müracaatçı girememesi durumunda, Polis Memurluğu için belirlenen ve boş kalan münhal kadro sayısı İtfaiye Memurluğu münhal kadrosuna aktarılarak İtfaiye Memurluğu sınavında başarı listesine giren müracaatçılar ile tamamlanacaktır.

Münhal Kadro Adı Kadro Sayısı Meslek Derecesi Baremi Polis/İtfaiye Memuru 2288 9’uncu Derece 5/4

1. Kadroya Atanacaklarda Aranan Koşullar

a. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurttaşı olmak.

b. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz yaşını tamamlamamış olmak. (8 Ekim 2021 tarihi itibariyle)

c. Polis Memurluğu için en az lise veya dengi bir okul mezunu olmak. İtfaiye Memuru için en az ortaokul mezunu olmak.

d. Herhangi bir suçtan hapis cezasına çarptırılmamış, affa uğramış olsalar dahi, rüşvet, hırsızlık, hırsızlık mal kabulü, dolandırıcılık, sahtekarlık, irtikap, hileli iflas, ırza geçme ve benzeri yüz kızartıcı suçlar ile kumar, sarhoşluk, uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti ile ilgili suçlardan hüküm giymemiş olmak. e. Askerlik hizmetini yerine getirmiş olmak. (Erkek Adaylar için)

f. Gerekli sağlık şartlarını taşıdığını yarışma Sınavını müteakip Polis Genel Müdürlüğü tarafından sevk edileceği Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Raporu ile kanıtlamış olmak.

g. Kamu görevinden emekli maaşı, ikramiye veya herhangi bir tazminat almamış olmak veya disiplin suçundan ötürü görevden çıkarılmamış veya görevine son verilmemiş olmak.

h. Vücut ölçüleri Erkeklerde (Polis/İtfaiye) boy itibariyle 170 cm’den (-1 cm kabul edilir) kısa olmamak. Boy ölçüsünün cm olarak son iki rakamı ile kilosu arasında -10kg, +10 kg’dan fazla fark olmayacak. 175 cm dahil ve yukarı olanlarda ise -15 kg., +15 kg.’dan fazla fark olmayacak. i. Bayanlarda boy itibariyle 168 cm’den (-1 cm kabul edilir) kısa olmamak. Boy ölçüsünün cm olarak son iki rakamı ile kilosu arasında -15 kg, +10 kg.’dan fazla fark olmayacak.

j. Yapılacak sınavlarda başarılı olmak. 2 2. Münhal Kadronun Görev, Yetki ve Sorumlulukları

a. Polis Örgütünün, iç örgütlenmesinde kendilerine verilen görevleri yapmak.

b. Polis Genel Müdürü ile diğer hiyerarşik amirlerin emirlerini yerine getirmek.

c. Görevleriyle ilgili konularda Polis Genel Müdürüne karşı sorumludurlar.

3. Başvuru Evrakları, Başvuru Süresi ve Başvurunun Yapılacağı Yerler A. Başvuru Evrakları

a. Çipli KKTC Kimlik Kartı (10 rakamlı kimlik numarasından oluşan) (Aslı ve Fotokopisi) veya normal kimlik kartına sahip olanların, normal kimlik kartları yanında 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren alınmış olan ve üzerinde 10 rakamlı kimlik kartı numarası bulunan bir doğum kayıt belgesini de ibraz etmeleri gerekmektedir (Aslı ve Fotokopisi)

b. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve fotokopisi.

c. Doğum şahadetnamesi. (Aslı)

d. Mezun olduğu okul diploması veya onaylanmış kopyası.

e. Askerliğini yapmış olduğunu kanıtlayan belge. (Erkekler için)(8 Ekim 2021 tarihi itibariyle)

f. 4×6 santimetre ebadında iki adet fotoğraf.

g. İlçe Polis Müdürlüklerinden alınacak sabıka kayıt belgesi. Ancak, başvuru tarihinden önce herhangi bir zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dışında ikameti bulunan başvuru sahipleri, bu süre içerisinde ikamet ettikleri ülkeden temin edecekleri sabıka kayıt belgesini de eklerler.

B. Başvuru Süresi ve Başvurunun Yapılacağı Yerler Müracaatçılar, Polis/İtfaiye münhal kadrosu için 4 Ekim 2021 – 08 Ekim 2021 (her iki tarih dahil) tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde Polis Genel Müdürlüğü web sayfasından veya İlçe Polis Müdürlüklerinden temin edecekleri “Başvuru Formunu” doldurup, eklenecek evraklar ile birlikte İlçe Polis Müdürlüklerine şahsen başvuru yapacaklardır. Aday numaraları başvuru süresi bittikten sonra en kısa sürede müracaatçılara sms yolu ile bildirilecektir. Bu sebeple müracaatçıların, müracaat esnasında başvuru formunu doldururken güncel cep telefonu numaralarını vermesi gerekmektedir. Süratli, doğru bilgi akışı ve haberleşme için Polis Genel Müdürlüğü web sitesi önceliği dikkate alınarak, adaylar tarafından sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. Yapılacak tüm sınavların saati ve müracaatçıların sınava gireceği yerler ve sıra numaraları sınav tarihinden önce Polis Genel Müdürlüğünün resmi web sitesi http://www.polis.gov.ct.tr adresinde yer alan duyurular kısmında aday numarası ile duyurulacaktır. Duyurunun yapıldığı müracaatçıların cep telefonlarına SMS yolu ile gönderilecektir. Müracaatçılara ayrıca yazılı sınav çağrısı yapılmayacaktır.

4. Yapılacak Sınavlar, Yerleri ve Tarihleri

Polis Hizmetleri Komisyonu tarafından Aranan Koşulları taşıyan ve belirtilen vücut ölçülerine sahip müracaatçıların başvurularının kabulünün yapılması.

 

erzincan escort

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Temizliğe gitti hırsızlık yaptı

'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.