• Dünya
 • 51 yıl önce kaçırılan bir kişi DNA eşleşmesi sayesinde ailesine kavuştu

51 yıl önce kaçırılan bir kişi DNA eşleşmesi sayesinde ailesine kavuştu

ABD’nin Teksas eyaletinde 50 yılı aşkın bir süre önce kaçırılan bir kadın DNA testleri sayesinde ailesiyle yeniden bir araya geldi.

CNN’in haberine göre, Melissa Highsmith, 1971’de kendisine bakıcılık yapması için tutulan bir kadın tarafından kaçırıldığında henüz 22 aylıktı.

Melanie adıyla yetiştirilen Highsmith, hayatının büyük bir bölümünde kaçırıldığını bilmeden Fort Worth’ta yaşadı.

Kaçırıldığını ve bir aile tarafından evlat edinildiği, kısa süre önce Facebook aracılığıyla onunla iletişime geçen ve 51 yıl önce başına gelenlerle ilgili gerçeği anlatan babasından öğrenene kadar hiç anlamadı.

Highsmith’in babası, insanların soyları ve kökenleri hakkında bilgi edinmelerini sağlayan DNA analiz hizmetleri 23andme sayesinde kendisine ulaşabildiğini ifade etti.

KTVT’ye konuşan Highsmith, ilk başta babasından gelen mesaja inanmadığını, birisinin kendisini kandırdığını düşündüğünü söyledi.

Highsmith daha sonra kendisini büyüten kişiye gidip “Bana söylemen gereken bir şey var mı?” diye sordu ve gerçekleri öğrendi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Highsmith ailesini ilk kez ziyaret etti ve aile bir de resmi ve yasal olarak DNA testi yaptırdı.

Highsmith’in gözyaşları içinde konuşan annesi Alta Apantenco, “Hala olanlara inanamıyorum. Onu bir daha asla göremeyeceğimi düşünüyordum. Benim için garip ve şaşırtıcı, ama aynı zamanda dünyadaki en harika duygu” dedi.

Kaçırma olayı aradan yıllar geçmesine rağmen kapatılırken, Fort Worth Polis Departmanı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 23andMe’nin aileyi Melissa’ya götürmesinden çok memnun olduklarını ve kaçırılma olayını araştırmaya devam edeceklerini bildirdi.

0 0 0 0 0 0

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Sıradaki haber:

  Yarına dikkat… Dünya’yı saatte 3 milyon km hızla vuracak

  'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.