Güney’de aşısız kişilerin toplu alanlara girmeleri yasaklanıyor!

Güney’deki Hükümet’in koronavirüs salgınına karşı aldığı yeni tedbirler kapsamında, en az bir kez koronavirüs aşısı “yaptırmamış” kişilerin, kapalı ya da açık olması fark etmeksizin; sinema, tiyatro ve spor tesislerine girişleri yasaklandı.

Güney’deki Hükümet, Koronavirüs salgınına karşı aldığı yeni önlemleri duyurdu.

Alınan yeni tedbirlere göre maske zorunluluğunun 29 Kasım tarihinden itibaren 6 yaş ve üzeri çocukları da kapsaması ve 6 ila 11 yaş arasındaki çocukların ‘SafePass’ uygulamasına dahil edilmesi kararlaştırıldı.

Kararlarda, okullardaki Noel etkinliklerinin yasaklandığı, Noel etkinliği yapacak işletmelerin ise özel izne tabi tutulacağı ifade edildi.

Kararlar arasına en çok dikkat çekeni ise; 15 Aralık tarihinden itibaren, en az bir kez Koronavirüs aşısı “yaptırmamış” kişilerin, kapalı ya da açık olması fark etmeksizin; sinema, tiyatro ve spor tesislerine girişleri yasaklandı.

Söz konusu kararlarda ayrıca, 1 Aralık tarihinden itibaren 18 yaşından büyük olan ve aşılanmamış kişilerin 72 saatte bir negatif PCR testine ya da 48 saatlik antijen testine ihtiyaç duyacağı kaydedildi.

Öte yandan Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada, 13 Aralık tarihinden itibaren, kendi kendine test imkanının başlatılacağını fakat bu imkanın, mevcut test sisteminin yerine geçmeyeceğini ifade etti.

Kendi kendine testlerin maliyeti, aşılı bireyler söz konusu olduğunda hükümet tarafından sübvanse edilecek, aşılanmamış kişiler ise kendileri ödeyecek.

0 0 0 0 0 0

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Sıradaki haber:

  Girne’de Ani Ölüm! Gencecik yaşta hayatını kaybetti

  'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.