PCR’da da vurgun

PCR’da da vurgun

Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, Kıbrıs Postası’nın gündeme getirdiği “PCR vurgunu” konusundaki iddialar hakkında “muhakkak araştırılmalı, ciddi iddialar olduğu anlaşılıyor. Araştırılmalı ama üstü de kapatılmamalı” dedi.

Kıbrıs Postası’nın gündeme getirdiği ve kamuoyunu sarsan geriye dönük günde 10-15 bin “yapılmamış PCR testinin” devlete fatura edildiğine ve bazı özel hastane ile laboratuvarların bu konuda zan altında olduğu, ortalama 60 Milyon TL üzerinde bir “dolandırıcılığın” gündemde olduğuna dair şüphelerle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı  Erhan Arıklı, konunun salı günü yapılacak Bakanlar kurulu gündeminde olacağını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, Kıbrıs Postası’nın gündeme getirdiği “PCR vurgunu” konusundaki iddialar hakkında “muhakkak araştırılmalı, ciddi iddialar olduğu anlaşılıyor. Araştırılmalı ama üstü de kapatılmamalı” dedi.

Konu hakkında konuşan Kıbrıs Postası’na konuşan Erhan Arıklı “Yapanın yanına kâr kaldığı için genel olarak ve sistem de buna müsait olduğu için de iddialar oldukça ciddidir. Muhakkak araştırılmalı ama araştırılıp da bir yere varmayacak şekilde kapatılmamalı… Salı günü bu iddiaları bakanlar kurulunda konuşacağız…” dedi.

 

Öte yandan Başbakanın konu hakkında Başbakanlık Denetleme Kurulunu devreye sokacağı konuşuluyor…

 

buy office 2019 pro

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sürücülerin dikkatine!

'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.