Tatar: Erdoğan gönlümüzde taht kurdu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim sonuçlarını “Milli siyaset açısından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilmesi önemliydi” sözleriyle değerlendirdi. Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda kararlı duruşun devam edeceği mesajını verdi. KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu da TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilmesiyle rahat bir nefes aldıklarını belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin ardından gözler Doğu Akdeniz’e ve Kıbrıs’a çevrildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TRT Haber’e konuştu.

Erdoğan’ın liderliğinde Kıbrıs Türk halkının huzur içerisinde yoluna devam edeceğini söyledi.

Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’de, KKTC’nin tanınması için yaptığı çağrıyı hatırlattı:

Tatar, Dünyanın gözünün içine baka baka Kıbrıs Türklerine uygulanmakta olan bütün bu ambargoların bir zulüm niteliğinde olduğunu, bunun hiç onların prensiplerine yakışmadığı çelişki arz ettiğini ve KKTC’nin artık tanınma zamanının geldiğini orada bunu söylemesi bizim için tarihi konuşmaydı” dedi.

Tatar, KKTC’nin Türk Devlet Teşkilatında gözlemci üye statüsüne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çabasıyla sahip olduğunun altını çizdi.

Tatar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özbekistan’da Türk Devletleri Teşkilatı’na bizlerin gözlemci statüsünde üye olabilmemiz için gösterdiği gayret ortaya koyduğu irade ve bizi oraya kabul ettirebilmesi bütün uluslararası camianın tepkisine rağmen orada bu ağırlığını kişisel karizmasını koyarak bunları başarması Kıbrıs Türk halkının gönlünde taht kurmuştur.”

Ertuğruloğlu: Erdoğan’ın seçilmesiyle rahat bir nefes aldık

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ise Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesiyle rahat bir nefes aldıklarını kaydetti.

“Sözü dinlenen düşüncesi sorulan saygı gösterilen bir Türkiye var bir anavatanımız var, gurur duyarız. Sayın Erdoğan da sadece Türkiye Cumhurbaşkanı değil, bir dünya lideri konumundadır” diyen Ertuğruloğlu, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda kararlı duruşun da devam edeceğinin göstergesi olduğunu vurguladı ve “Kendimizi güvende hissediyoruz” dedi.

0 0 0 0 0 0

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Sıradaki haber:

  Ertuğruloğlu: Erdoğan’ın seçilmesiyle rahat bir nefes aldık

  'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.